REUNIÓ DE L’ASSEMBLEA GROGA DE L’H A LA NOSTRA ESCOLA

A l’ assemblea de comunitat educativa que es va celebrar el passat dimecres 6 de juny  a la nostra escola es va  decidir que el proper curs escolar 2012-2013 no pot començar “com si no res”. Cal fer alguna cosa per tal de manifestar el nostre malestar davant totes les retallades en l’educació pública que s’estan aplicant (i les que segur que implantaran aprofitant l’estiu). Aquesta acció, pensem, hauria de ser el més generalitzada possible, al menys a la nostra ciutat. A les trobades de plataformes en lluita per l’educació pública de qualitat (en les que participa l’assamblea groga) ja s’està treballant en aquest sentit i la propera reunió és el dia 20 de juny. Pensem que hauríem de coordinar-nos a l’Hospitalet , tant perqué l’ acció del 12 de setembre tingui més ressó, com per portar a la propera Trobada no només l’opinió d’ una escola si no de les màximes possibles de la nostra ciutat.
Per tot això:

PROPOSEM UNA NOVA REUNIÓ DE L’ASSAMBLEA GROGA DE L’HOSPITALET
DIMECRES 13 DE JUNY A LES 18:00h
QUE ES CELEBRARÀ A LA NOSTRA ESCOLA : CEIP PRAT DE LA MANTA

Us esperem a tots i totes!!!

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.